Mecz na szczycie!

W minioną środę odbył się mecz na szczycie, w którym bój rozgrywały drużyny pierwszej szóstki Plusligii – Gdańszczanie z Trefla kontra siatkarze z Jastrzębskiego. Od początku mecz zapowiadał się obiecująco , jednak chyba nikt nie przypuszczał, Gdansk-Jastrzebski Wegiel-zdjecieże będzie on aż tak emocjonujący. Od pierwszych punktów obie drużyny były mocno skoncentrowane… Soczyste zagrywki, świetne obrony, długie akcje- to wszystko wskazywało na wysoki poziom tego spotkania i tego, jak bardzo pomarańczowi chcą przedrzeć się do czwartego miejsca w tabeli. Pierwszy set zakończył po ich myśli. W drugim Trefl pomimo porażki nie zdeprymował się i wywierał presje na Jastrzębskim Węglu. Obie drużyny szły łeb w łeb kiedy na zagrywkę nie wszedł Maciej Muzaj, a blok pomarańczowych stał się swoistym stalowym murem, którego nie można było rozbić. Tak też się stało…  Jastrzębianie zbudowali sobie dużą przewagę punktową i do końca seta utrzymali ją do stanu 25:18. Wydawać by się mogło, że przy wyniku 2:0 Gdańszczanie nie będą już w stanie się podnieść… A jednak… Wrócili na boisko z podwójną siłą!

Trzeci i kolejne sety należały już do nich! Następny set pokazał ducha walki obu drużyn, pomimo przegranej pomarańczowych w trzecim secie było naprawdę na co popatrzeć. Drużyny dawały z siebie wszystko aż do ostatniej piłki! Set zakończył się wynikiem 28:26 dla Gdańska.

W czwartej części czarni już nie mieli sobie równych, od początku trzymali Jastrzębian na dystans i doprowadzili do remisu w całym meczu. Ostatni set był prawdziwym smaczkiem dla każdego widza oglądającego to spotkanie. Granie do końca, trzymanie nerwów na wodzy – to charakteryzuje każdego świetnego zawodnika. Ostatecznie piątą część jak i całe spotkanie wygrali Karciarze z Trefla zajmując tym samym 4 miejsce w tabeli Plusligii.

Pomimo przegranej pomarańczowych obu drużynom należą się wielkie brawa, bo to co zrobili na parkiecie to było po prostu… MISTRZOSTWO!

Informacje o volleyballfan

Jestem Paulina - wielka fanka siatkówki. W najbliższym czasie postaram się wam co nieco o niej opowiedzieć.
Ten wpis został opublikowany w kategorii PlusLiga i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.